Достапни линкови

Земјотрес во Калифорнија, жртви нема


Земјотерес со јачина од 5, 1 степен, според Рихтеровата скала, е регистриран во централниот дел на Калифорнија. Потресот е почуствуван на 240 километри западно од Лос Анѓелес. Нема податоци за евентуални жртви и причинета матријална штета.
XS
SM
MD
LG