Достапни линкови

Во Истанбул, чевел кон директорот на ММФ


Еден студент денеска фрли чевел кон извршниот дирекотр на Меѓународниот Монетарен Фонд Доминик Штраус-Кан, за време на неговото предавање на приватниот Универзитет „Билги“ во Истанбул.
Како што јавија турските медиуми, чевелот не го погодил Штраус-Кан, а припадниците на службата за безбедност го изнеле студентот од салата во која се одржувало предавањето.
XS
SM
MD
LG