Достапни линкови

Француско - руски разговори во Москва


Француските министри за надворешни работи и за одбрана Бернар Кушнер и Херв Морин денеска во Москва одржуваат состаноци со нивните руски колаги, а ќе имаат средба и со претседателот Дмитриј Медведев. Во фокусот на разговорите се безбедносни прашања, иранската нуклеарна програма, како и билатералната соработка.
XS
SM
MD
LG