Достапни линкови

Најбогатите американци во загуба од околу 300 милјарди долари


Според магазинот Форбс, најбогатите 400 американци, во изминатата година имале загуба од околу 300 милијарди долари. Одновачот на Мајкрософт, Бил Гејтс и натаму е најбогат со имот од околу 50 милијарди долари, но тоа е помалку за 7 милијарди во однос на 2008-ма година. Вториот најбогат американец, инвеститорот Ворен Бафет, е во загуба околу 10 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG