Достапни линкови

Нов земјотерс во Индонезија, околу 500 жртви


Нов силен земјотрес, со јачина од 6,8 степени ноќеска ја погодил западна Индонезија, јавија агенциите. Според владини претставници во Џакарта, во вчерашниот земјотрес, кој беше со јачина од 7.6 степени, настрадале околу 470 луѓе. Се претпоставува дека илјада луѓе се затрупани во урнати згради во крајбрежниот град Паданг.
XS
SM
MD
LG