Достапни линкови

Америка ја зголемува помошта за Пакистан


Конгресот на САД одлучи дека ќе ја зголеми помошта на Пакистан за три пати, за да се спречи ширењето на радикалните верски движења и да се смири антиамериканското расположение во оваа земја. Според Законот кој треба да го потише претседателот Обама, Пакистан ќе добива по 1 ипол милијарда долари годишно во наредните пет години за развој на демократијата и општеството.
XS
SM
MD
LG