Достапни линкови

Прогноза за времето денеска- сончево со мала облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура се движи од три до 12, а дневната ќе биде од 24 до 29 степени. Во Скопје и околината ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура се спушти до 11, а дневната ќе достигне до 28 степени.
XS
SM
MD
LG