Достапни линкови

Протоѓер: Коалицијата со ДУИ не беше загрозена


Коалицијата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ никогаш директно не била доведена во прашање, изјави денеска генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Мартин Протоѓер.
Тој рече дека коалицијата функционира коректно и врз принципиелни основи, со меѓусебни разговори и уважување.
Енциклопедијата во издание на МАНУ, предизвика остри реакции од ДУИ, а некои пратеници од ДУИ рекоа дека се подготвени да ја напуштат коалицијата, ако така одлучи лидерот на партијата Али Ахмети.
XS
SM
MD
LG