Достапни линкови

Ахмадинеџад: Ништо не ни можат


Светските сили може да спроведат „каква сакаат политика“, но не можат да му наштетат на Иран, рече иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад во пресрет на утрешните разговори со шесте големи светски сили, за иранската нуклеарна програма.
Западните земји се загрижени поради иранската нуклеарна програма и најавуваат воведување на санкции, ако Иран не престане да збогатува ураниум со кој ќе може да произведе атомска бомба.
Иран вели дека нуклеарната програма служи за производство на струја.

XS
SM
MD
LG