Достапни линкови

И Русија и Грузија виновни за војната


Русија и Грузија ги прекршиле меѓународните закони за време на нивната минатогодишна краткотрајна војна за грузиските сепаратистички региони Абхазија и Јужна Осетија, се наведува во
извештајот за причините за војната, што го нарача Европската унија.
Независниот тим што го изработи извештајот е предводен од швајцарската дипломатка Хајди Таглиавина.

XS
SM
MD
LG