Достапни линкови

Почина познат советски космонаут


Поранешниот советски космонаут Павел Попович почина на 78-годишна возраст. Тој е шести човек што бил во вселената. Попович е роден во Украина. За прв пат влезе во вселената во 1962 година со леталото Восток 4.
XS
SM
MD
LG