Достапни линкови

Кловн милијардер седмми турист во Вселената


Циркускиот кловн и милијардер Ги Лалиберте стана седмиот вселенски турист во светот. Ракетата со капсулата во која покрај него се уште и двајца астронаути денеска беше лансирана од космодромот Бајконур во Казахстан. Канаѓанецот Лалиберте кој е основач на Циркус на сонцето дванаесет дена ќе престојува на Меѓународната Вселенска станица.
XS
SM
MD
LG