Достапни линкови

Интензивирање на борбите во Авганистан


Еден американски војник бил убиен во експлозија во источниот дел на Авганистан. Претставник на американската армија ја потврди веста и прецизира дека нападот се случи во провинцијата Хост. Нападот се случил кога автомобил полн со експлозив удрил во едно возило од американки воен конвој. Претходно Министерството за внатрешни работи на Авганистан, рсоопшти дека во вчерашната 4 часовна битка во провинцијата Фарах биле убинеи 22 талибански милитанти.
XS
SM
MD
LG