Достапни линкови

ЕУ ја поздрави пораката на Груевски и Ахмети


Мисијата на Европската унија во Скопје ја поздрави вчерашната заедничка изјава на премиерот Никола Груевски и на лидерот на ДУИ Али Ахмети за неодамна објавената Енциклопедија од МАНУ и реакциите по неа. ,,Веруваме дека ова е клучна можност за помирување и за зајакнување на дијалогот меѓу заедниците, во духот на взаемното разбирање и доверба, се истакнува во изјавата на Мисијата на ЕУ.
XS
SM
MD
LG