Достапни линкови

Извештај за војната меѓу Русија и Грузија


Денеска во Брисел би требало да биде објавен извештајот што го нарача Европската унија за причините за војната меѓу Русија и Грузија во август минатата година. Независниот тим предводен од швајцарскиот дипломат Хајди Таглиавина, според некои неофицијални информации, вината за петдневната војна ја лоцирал и кај двете страни.
XS
SM
MD
LG