Достапни линкови

Израелскиот министер Барак во Британија


Пропадна обидот на пропалестинските активисти израелскиот министер за одбрана Ехуд Барак за време на неговиот престој во Британија да биде уапсен поради воени злосторства. Агенциите јавуваат дека судијата во Лондон го отфрлил барањето со објаснување дека Барак има дипломатски имунитет. Пропалестинските активисти ги обвинуваат израелските сили за воени злосторства во офанзивата во декември лани во Појсот Газа во која загинаа 1400 палестинци.
XS
SM
MD
LG