Достапни линкови

Албанските социјалисти остануваат надвор од парламентот


Лидерот на опозициските албански социјалисти Еди Рама, кој деновиве беше реизбран на функцијата, го потврди ставот на партијата за продолжување на бојкотот на парламентот. Според Рама, враќањето во законодавниот дом и соработката со неговата партија не е можно доколку претходно не се овозможи отворање на гласачките кутии „украдени од владата“.
XS
SM
MD
LG