Достапни линкови

Прогноза за времето денеска- сончево


Времето ќе биде сончево со умерена облачност особено во западните делови, а долж Повардарието ќе дува умерен северозападен ветер. Утринската температура се движи од четири до 12, а дневната ќе биде од 23 до 28 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност. Утринската температура околу 10, а дневната ќе достигне до 27 степени.
XS
SM
MD
LG