Достапни линкови

Акција против Талибанците во Пакистан


Пакистански разузнавачи велат дека проектили истрелани од американски беспилотни летала убија петмина осомничени Талибанци во областа Јужен Вазиристан, на северозападот на земјата.
Американските власти велат дека Талибанците се засолнуваат во таа област и ги планираат нападите во Авганистан.
XS
SM
MD
LG