Достапни линкови

Руската економија малку подобра од очекуваното


Рускиот премиер Владимир Путин, денеска, соопшти дека економијата на земјата ќе се намали за помалку 8 отсто, до крајот на годинава. Зборувајќи на инвестициски форум во Москва, Путин рече дека тоа е подобро од претходните предвидувања, според кои руската економија требаше да дожувее пад од 8,5 отсто.
XS
SM
MD
LG