Достапни линкови

Израелски пратеници на разговори во Вашингтон


Американскиот пратеник за Блискиот Исток Џорџ Мичел денеска во Вашингтон ке се состане со двајца израелски пратеници во обид на обнова на преговорите со палестинците. Мичел со палестинска делегација ке се состане во петок. Американскиот Претседател Барак Обама минатата недела ги повика двете страни да пратат делегации во Вашингтон на разговори.
XS
SM
MD
LG