Достапни линкови

Дождовите на Кетсана однесоа 240 животи на Филипините


Во поплавите на Филипините животот го загубија 240 лица, а домовите на 1,9 милиони жители на Манила се оштетени од водата, соопшти владата која побара странска помош. Поплавите се резултат на Тропската Бура Кетсана која на Филипините за само 12 часа во саботата истури дожд кој нормално би паднал за еден месец.
XS
SM
MD
LG