Достапни линкови

Русија загрижена поради иранските ракетни проби


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изрази загриженост поради ракетните тестови во Иран. Тој апелираше до властите во Техеран да соработуваат со Обединетите Нации и да ги обелоденат деталите за тајните нуклеарни централи.
XS
SM
MD
LG