Достапни линкови

Офанзива против Талибанците во Авганистан


Четириесетина талибански милитанти загинале во заедничка воена операција на авганистанските безбедносни сили и американските маринци. Командантот на авганистанската армија Јаландар Дехнам изјави дека во воената офанзива биле повредени шестмина авганистански војници.
XS
SM
MD
LG