Достапни линкови

Киргистански опозиционер исплашен за својот живот


Познатиот опозициски пратеник од Киргистан, Бакит Бешимов соопшти дека избегал од земјата зашто животот му бил во опасност. Тој смета дека е цел на напади поради тоа што му се спротивставува на претседателот Курманбек Бакиев.
Опозиционерот вели дека во август имало обид за негово убиство, но не наведе детали.
XS
SM
MD
LG