Достапни линкови

Убиени анти-талибански верски лидери во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти дека 4-ца анти-талибански верски лидери загинале при напад со автомобил бомба во северо-западниот дел на земјата. Напаѓачот удрил со автомобил во возилото во кое бил Абдул Хакем, кој посредуваше во преговорите меѓу владата и бунтовниците.
XS
SM
MD
LG