Достапни линкови

Нова видео порака од Ал Завахири


Ајман Ал Завахири, втор човек во командната структура на Ал Каеда, во најновата видео порака, му оддава признание на пакистанскиот талибански лидер Баитулах Мехсуд, кој беше фатално погоден во американски воздушен напад. Ова е втора видео порака на Завахири во последнава недела. За него се претпоставува дека се крие во планините на границата меѓу Авганистан и Пакистан.
XS
SM
MD
LG