Достапни линкови

Поплави на Филипини, над 100 загинати


Најмалку 100 луѓе настрадале, а над 30 се водат како изчезнати во полавите што ги зафатија Филипините. Тропската бура во изминатата недела предизвика најголеми поплави во последните 40 години во главниот град Манила и во 25 провинции.
XS
SM
MD
LG