Достапни линкови

Запленето рекордно количество дрога


Британската морнарица запленила 5, 5 тони кокаин во близина на јужноамериканскиот брег, што претставува најголемо количество дрога што некогаш запленила кралската морнарица. Се проценува дека вредноста на запленетата стока е повеќе од 380 милиони долари.
XS
SM
MD
LG