Достапни линкови

Прогноза за времето денеска- сончево со мала облачност


Времето ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност. Утринската температура се движи меѓу пет и 20, а дневната ќе биде меѓу 20 и 28 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Утринската температура се спушти до 11, а дневната ќе достигне до 26 степени.
XS
SM
MD
LG