Достапни линкови

Хамас и Фатах ќе се помират?


Лидерите на исламистичката организација Хамас, неделава, ќе ги продолжат разговорите со египетски претставници, по предлогот за помирување со ривалската палестинска организација Фатах на претседателот Махмуд Абас.
Фатах владее со Западниот Брег, кој е под израелска окупација, а Појасот Газа е под контрола на Хамас.
XS
SM
MD
LG