Достапни линкови

Војската на Шри Ланка пукаше во бегалски камп


Тројца луѓе се ранети, откако војниците на Шри Ланка отвориле оган кон раселени тамилски цивили кои се обиделе да избегаат од бегалски камп на северот на Шри Ланка. Армијата вели дека војниците почнале да пукаат, зашто луѓето од кампот ги гаѓале со камења.
Околу 250 илјади луѓе живеат во бегалски кампови, контролирани од армијата.
XS
SM
MD
LG