Достапни линкови

Шестмина странски војници загинаа во Авганистан


Меѓународните сили во Авганистан соопштија дека тројца странски војници загинаа во бунтовнички напади во Авганистан. Двајца од загинатите се Американци.
Тројца француски војници, пак, загинаа во големо невреме во североисточен Авганистан, доцна синоќа. Еден од војниците бил погоден од гром, а другите двајца биле однесени од надојдена река.
XS
SM
MD
LG