Достапни линкови

Еди Рама повторно лидер на албанските социјалисти


Еди Рама е повторно избран за лидер на Социјалистичката партија на Албанија. На вчерашните внатрепартиски избори, 90 отсто од членовите на неговата партија му ја дале ја довербата да ја води партијата и во наредниот черигодишен период.
За неговиот противкандидат, Маќо Лакрори, гласот го дале околу десет отсто од членовите на партијата, кои го оствариле правото на глас, пренесува МИА.
XS
SM
MD
LG