Достапни линкови

Убиен чеченски кмет


Непознати сторители го застрелале 60 годишниот администратор на едно село во Чеченија и неговиот 20-годишен син, соопштуваат чеченските власти.
Двајцата биле застрелани пред објектите кои се градат за враќање на чеченските бегалци.
XS
SM
MD
LG