Достапни линкови

Ердоган во октомври во посета на Иран


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган најави дека ќе го посети Иран во октомври. Се очекува главна тема на разговорите со иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад да биде иранската контроверзна нуклеарна програма.
Ердоган се противи на најавите за санкции кон Иран. Тој рече дека санкциите нема да им донесат ништо добро на Иранците.
XS
SM
MD
LG