Достапни линкови

Иранската револуционерна гарда на воени вежби


Иранските медиуми објавуваат дека иранската револуционерна гарда, утре ќе изведе ракетни воени вежби. Според гардата, вежбите се одржуваат со цел „зајакнување и подобрување“ на воените сили.
XS
SM
MD
LG