Достапни линкови

Забрана за летови над Минхен додека трае Октоберфест


Германските власти, денеска, ги забранија сите летови над Минхен, каде што се одржува фестивалот на пивото Октоберфест. Оваа одлука следува по серијата закани за терористички напади. Забраната ќе важи до завршувањето на Октоберфест на 4 октомври.
Секоја година на фестивалот во Минхен присуствуваат околу 6 милиони луѓе.
XS
SM
MD
LG