Достапни линкови

Медведев: Сега не требаат ракети во Калининград


Претседателот на Русија Дмитриј Медведев потврди дека неговата земја нема да распореди ракети близу до границата со Полска. Зборувајќи на самитот на Г-20 во Питсбург, тој рече дека веќе нема потреба за распоредување на ракети Искандер во Калининград, откако Вашингтон одлучи да се откаже од плановите за поставување противракетен систем во Чешка и во Полска.
XS
SM
MD
LG