Достапни линкови

Напад во близина на канцелариите на ПАСОК


Група анархисти синоќа во Атина извршиле напад со молотови коктели во близина на канцелариите на грчката опозициска партија ПАСОК. Анархистите фрлале молотови коктели и камења кон полициските сили, а потоа и кон канцелариите на ПАСОК.
Во инцидентот немало ранети.
XS
SM
MD
LG