Достапни линкови

Гадафи се сретнал со роднини на жртвите од Локерби


Жена чиј брат загина во уривањето на авионот на Пан Ам во 1988 година над Локерби, Шкотска изјави дека со роднина на уште една тогашна жртва имале средба со либискиот лидер Моамер Гадафи за чија земја се смета дека го извршила нападот. Лиза Гибсон прецизира дека до средбата дошло во либијската мисија при Обединетите нации во Њујорк и оти Гадафи им изразил сочувство за загубата.
XS
SM
MD
LG