Достапни линкови

Ал Алмани им се закани на германците


Ал Каеда ги повтори заканите пртив Германија пред неделните избори. На веб страницата на Абу Талха ал Алмани се предупредуваат германците да ја сменат владата и да ги повлечат трупите од Авганистан или следното утро ке се соочат со лоши последици. Се верува дека Абу Талха ал Алмани е мароканец од Бон.
XS
SM
MD
LG