Достапни линкови

5 американски војници загинаа во Авганистан


Петмина американски војници загинале во одвоени инциденти во јужен Авганистан, каде што НАТО силите ги интензивираа операциите против tалибанците, соопшти американската армија. Тrојца од војниците настрадале од мина, а другите двајца биле застрелани од бунтовниците додека патролирале.
XS
SM
MD
LG