Достапни линкови

Акција на американските сили во северо-западен Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека американско безпилотно летало истрелало два проектила врз засолниште на милитанти во северо-западен Пакистан, при што биле убиени најмалку 10 луѓе. Цел на нападот била елиминација на групата, предводена од талибанскиот командант Џалалудин Хакани, која е одговорна за напади врз сојузничките сили во Авганистан.
XS
SM
MD
LG