Достапни линкови

Почна судењето против Олмерт за корупција


Денеска во Ерусалим започна судењето против поранешниот израелски премиер Ехуд Олмерт, кој е обвинет за корупција. Обвинувањето се однесува за преиодот кога Олмерт беше министер за трговија и индустрија.
XS
SM
MD
LG