Достапни линкови

Медведев ќе се кандидира и за втор мандат


Рускиот претседател Дмитриј Медведев изјави дека ќе се кандидира за втор мандат во 2012-та година. Медведев, одговарајки на прашања на студенти во Питсбург, во врска ос нуклеарната програма на Иран, оцени дека санкциите не се најдобар начин за надминување на кризата, но доколку не успејат преговорите, тогаш ќе бидат разгледани и сите други опции.
XS
SM
MD
LG