Достапни линкови

Советот за Безбедност денеска за ХондурасСоветот за Безбедност на Обединетите Нации денеска ќе одржи состанок посветен на политичката криза во Хондурас и иднината на соборениот претседател Мануел Зелаја. Тој во понеделникот ненадејно се врати во земјата и се засолни во бразилската амабасада, со што повторно се зголемени тензиите. Бразил побара итна седница на Советот.
XS
SM
MD
LG