Достапни линкови

Прогноза за времето денеска- попладне наоблачување


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе настапи зголемување на облачноста, што во западните и јужните делови од земјава ќе биде проследено со локални врнежи од дожд. Утринската температура се движи од три до 12, а дневната ќе достигне од 20 до 27 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне облачноста ќе се зголеми. Утринската температура се спушти до 10, а дневната ќе достигне 26 степени.
XS
SM
MD
LG