Достапни линкови

Денеска во Њујорк средба Иванов- Нимиц


Македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов денеска во Њујорк ќе се сретне со посредникот во спорот за името Метју Нимиц во рамките на генералното собрание на ОН. Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски неодамна изјави дека средбата ќе се искористи за да се покаже македонската позиција, односно дека продуктивноста, решавањето и работата на Нимиц нема да бидат сопрени.
XS
SM
MD
LG