Достапни линкови

Иванов и Бериша за енциклопедијата


Претседателот Ѓорге Иванов го искористи престојот во Њујорк да се состане и со албанскиот премиер Сали Бериша. Тие оценија дека недоразбирањата кои настанаа со објавувањето на енциклопедијата ќе бидат надминати. Иванов изјави дека не е политички коректно да се коментира научниот труд на МАНУ и оти тоа е институција во која тој нема влијание. Негов приоритет и натаму е мултиетничката и верска сплотеност на земјава.
XS
SM
MD
LG